Jak szybko sprzedać mieszkanie w 5 krokach?

Jak szybko sprzedać mieszkanie w 5 krokach?

Chcąc sprzedać mieszkanie mamy do wyboru dwa rozwiązania. Możemy skorzystać z usług profesjonalnej agencji nieruchomości lub zrobić to sami. Pierwsze rozwiązanie jest zdecydowanie bardziej wygodne, ale wiąże się dodatkowym kosztem w postaci prowizji dla agenta. Możesz spróbować też sprzedaży na własną rękę. Zapoznaj się z naszym poradnikiem i sprawdź, jak samodzielnie sprzedać mieszkanie. Jak szybko […]

Chcąc sprzedać mieszkanie mamy do wyboru dwa rozwiązania. Możemy skorzystać z usług profesjonalnej agencji nieruchomości lub zrobić to sami. Pierwsze rozwiązanie jest zdecydowanie bardziej wygodne, ale wiąże się dodatkowym kosztem w postaci prowizji dla agenta. Możesz spróbować też sprzedaży na własną rękę. Zapoznaj się z naszym poradnikiem i sprawdź, jak samodzielnie sprzedać mieszkanie.

Jak szybko sprzedać mieszkanie  –  podpowiadamy

Dobre przygotowanie mieszkania do sprzedaży to podstawowy element całego procesu, który zdecydowanie ułatwi nam sprzedaż. Jak sprzedać szybko mieszkanie?

Krok 1. Przygotowanie mieszkania do sprzedaży

Przede wszystkim zadbaj o to, aby w mieszkaniu było, jak najmniej rzeczy osobistych. Z przedpokoju zabierz buty, wycieraczki dywaniki. W łazience nie powinno być kosmetyków, czy osobistych ręczników. W kuchni schowaj płyny do mycia naczyń, gąbki. Podstawową zasadą jest im mniej, tym lepiej. Mieszkanie musi być idealnie posprzątane. Zadbaj również o elementy dekoracyjne, jak np. świeże kwiaty lub obraz kontrastujący z wnętrzem.

Krok 2. Sesja fotograficzna mieszkania

Oczywiście idealnym rozwiązaniem jest profesjonalna sesja fotograficzna, ale zdjęcia możemy wykonać również sami. Pamiętaj, że to od fotografii w dużej mierze zależy sukces sprzedaży. To pierwsze co widzi klient wchodząc, na portal ogłoszeniowy. Zdjęcia robimy w takiej porze dnia, kiedy jest najjaśniej. Przydatna będzie również funkcja szerokokątnego aparatu. Warto ją wykorzystać, bo daje większą perspektywę wnętrza. Zrób kilka ujęć i wybierz te najlepsze.

Krok 3. Dobry opis nieruchomości

Źle opisana oferta marnuje nie tylko Twój czas, ale i potencjalnych klientów. Oczekiwania kupujących mogą być różne, dlatego im więcej informacji podasz w ogłoszeniu, tym szybciej sprzedasz mieszkanie. Sprawdza się również umieszczanie rzutów mieszkania, ponieważ klienci od razu widzą, czy taki układ pomieszczeń im odpowiada lub będą mogli dostosować go do własnych potrzeb. Jak korzystnie sprzedać mieszkanie? Przede wszystkim określ:

  • cenę mieszkania,
  • wysokość czynszu,
  • lokalizację,
  • metraż,
  • liczbę pomieszczeń,
  • stan wykończenia i umeblowania,
  • dostęp do garaży, piwnicy, balkonu.

Napisz również, jak wygląda osiedle, co znajduje się w pobliżu, jak daleko znajduje się przystanek komunikacji miejskiej. Ofertę napisz prostym, zrozumiałym językiem i używaj krótkich zdań.

Krok 4. Promocja oferty przy sprzedaży mieszkania

Przede wszystkim ogłoszenie należy umieścić na popularnych serwisach zajmujących się sprzedażą nieruchomości. Jest to droższe rozwiązanie, ale zdecydowanie bardziej skuteczne. To nie jedyne rozwiązanie. Możesz również wypróbować inne metody. Do tego celu możesz np. wykorzystać znane portale społecznościowe. Ogłoszenie trafi do znajomych, którzy również będą mogli udostępnić naszą ofertę. Jak szybko sprzedać mieszkanie? Wykorzystaj różne kanały promocji oferty. Dzięki temu większa liczba osób w krótszym czasie trafi na Twoją ofertę.

jak sprzedać szybko mieszkanie

Krok 5. Prezentacja sprzedawanego mieszkania

Prezentacja to jeden z kluczowych elementów sprzedaży. Jak najlepiej sprzedać mieszkanie? Przede wszystkim dostosuj termin do potencjalnego klienta. Prezentacje nieruchomości bardzo często odbywają się wieczorami lub w weekendy. Zachowuj się naturalnie, bycie nachalnym na pewno nie ułatwi nam sprzedaży, a nawet może zniechęcić potencjalnego kupującego. Jeżeli jest coś, co np. wymaga wymiany, to o tym powiedz. Klienci docenią również szczerość. Zaproponuj kawę lub herbatę. Nie spiesz się, tak aby kupujący czuł się swobodnie. Przed spotkaniem określ sobie minimalną cenę, za którą chcesz sprzedać nieruchomość. Klienci na pewno podejmą próbę negocjacji. Przeczytaj również: Jak ocenić wartość mieszkania?

Czy ten post był pomocny?

5 / 5. 1

Bądź pierwszym który oceni!

Ostatnio na naszym blogu

Zakup mieszkania z licytacji komorniczej. Wszystko, co musisz wiedzieć

Zakup mieszkania z licytacji komorniczej różni się nieco od normalnych transakcji zawieranych na rynku wtórnym nieruchomości. Lista rzeczy, na które trzeba zwrócić uwagę, nie będzie się pokrywać. Taka transakcja wiąże się też z większym ryzykiem. Mimo to nie brakuje chętnych, którzy upatrują w licytacjach komorniczych okazji do zakupu nieruchomości poniżej ich wartości rynkowej. Spis treści: […]

Czytaj więcej →

Co trzeba sprawdzić przy kupnie mieszkania? 5 elementów

Z zakupem mieszkania, jako jedną z najpoważniejszych decyzji finansowych w życiu, wiąże się wiele pytań. Konsekwencje nietrafionych decyzji mogą ciągnąć się za nami latami, dlatego, zamiast wierzyć sprzedającemu na słowo, lepiej dobrze się przygotować i samemu zweryfikować stan faktyczny nieruchomości. Po lekturze tego tekstu będziesz wiedzieć, co należy sprawdzić przy kupnie mieszkania. Spis treści: 1. […]

Czytaj więcej →

Najemca nie płaci za mieszkanie. 4 wskazówki, co zrobić?

Ceny wynajmu mieszkań są coraz większe, co oznacza lepszy zysk dla właścicieli nieruchomości. Wynajem to dodatkowy dochód, który jednak czasami stoi pod znakiem zapytania. Wynajem to zarówno zysk, jak też ryzyko, że najemca nie będzie płacił czynszu. Jak możesz tego uniknąć i co zrobić, gdy najemca nie płaci za mieszkanie? Spis treści: Najemca nie płaci […]

Czytaj więcej →