Era home office, czyli 5 pomysłów na domowe biuro

Era home office, czyli 5 pomysłów na domowe biuro

Era Home Office rozpoczęła się w 2020 w momencie ogłoszenia pandemii Covid-19. Nagle okazało się, że domowe biuro stało się dla nas codziennością. I nawet jeżeli wcześniej nie pracowaliśmy z domu, to teraz zaczęliśmy to robić. Zdalna praca stała się faktem dla większości z nas pytanie o to, jak urządzić domowe biuro, stało się numerem 1 […]

Era Home Office rozpoczęła się w 2020 w momencie ogłoszenia pandemii Covid-19. Nagle okazało się, że domowe biuro stało się dla nas codziennością. I nawet jeżeli wcześniej nie pracowaliśmy z domu, to teraz zaczęliśmy to robić. Zdalna praca stała się faktem dla większości z nas pytanie o to, jak urządzić domowe biuro, stało się numerem 1 wśród pilniejszych spraw.

Spis treści:

Domowy gabinet dostępny dla każdego

Biuro w domu i jego aranżacje to temat, który budzi ostatnio wiele emocji. Na pewno pozwala zaoszczędzić czas przeznaczony na dojazd do pracy, daje nam również elastyczność, czyli swobodę pracy z dowolnego miejsca. Domowy gabinet to rozwiązanie wygodne pod warunkiem, że zorganizujemy sobie przestrzeń wyodrębnioną od życia prywatnego.

Wtedy taka praca stanie się bardziej efektywna i da nam poczucie satysfakcji. Pomysłów na temat tego, jak zorganizować biuro w domu, jest naprawdę wiele. Pamiętajmy jednak o tym, że to przede wszystkim my powinniśmy czuć się w nim dobrze.

Jak urządzić biuro w domu w 5 prostych krokach?

Krok 1. Wyznacz przestrzeń

Domowy gabinet potrzebuje odrębnej przestrzeni. Nawet mała przestrzeń zaaranżowana do pracy zwiększy efektywność naszej pracy. Poprawi koncentrację i sprawi, że będzie nam się po prostu dobrze pracować. Odrębna przestrzeń jest szczególnie ważna, jeżeli mieszkamy z innymi domownikami. Przebywanie w wydzielonej przestrzeni da jasną wskazówkę, kiedy jesteśmy w pracy, a kiedy mamy czas wolny, który możemy spędzić z bliskimi czy pozostałymi lokatorami. Każdy z nas wie, jak bardzo ważne jest skupienie w pracy. Nie zawsze mamy ten komfort, w którym możemy przeznaczyć osobny pokój na gabinet, dlatego ważne jest to, żeby zadbać o oddzielenie tej przestrzeni, np. za pomocą zasłon czy regału. Sprawdzić mogą się również parawany lub szklane ścianki. W przypadku braku miejsca na dodatkowe meble wystarczy nawet kolorowy dywanik.

Jak zorganizować biuro w domu?

Krok 2. Dopasuj meble

Gabinet w domu stanowią przede wszystkim 3 elementy: funkcjonalne biurko, wygodny fotel i miejsce na rzeczy biurowe. Jeżeli nie mamy miejsca na dodatkowe szafki, warto przemyśleć wybór modelu biurka z szufladami, dzięki temu łatwiej nam będzie utrzymać porządek w przestrzeni biurowej. Natomiast wygodny fotel czy krzesło to podstawa naszej pracy – warto zatem wybrać ergonomiczny model, który zadba o nasz kręgosłup.

Krok 3. Światło i jego znaczenie

Ustaw biurko w miejscu, które da Ci jak najwięcej światła dziennego. Światło wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie, jest również korzystne dla naszych oczu. Pamiętaj, że w miejscu, które wybierzesz, będziesz spędzać kilka godzin dziennie. W przypadku okien południowych konieczne może okazać się zamontowanie dodatkowych rolet czy żaluzji, jeżeli światło okaże się zbyt mocne w ciągu dnia.

Biuro w domu: aranżacje

Krok 4. Zadbaj o odpowiednie oświetlenie

Nie tylko światło, ale również to, jakie zastosujemy oświetlenie, ma znaczenie. Dodatkowe lampy, lampki na biurko na pewno usprawnią pracę. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, których światło zostało dobrane tak, aby poprawiać naszą koncentrację przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa dla naszych oczu.

Krok 5. Kolory i dekoracje

Kolor ma znaczenie i tak naprawdę od nas zależy to, jaki efekt chcemy uzyskać. Przykładowo pomarańczowy doda energii, zielony sprzyja koncentracji, a niebieski odpręży i ułatwi podejmowanie decyzji. Aby domowe biuro stało się również bardziej przytulne, możemy postawić małe rośliny czy zdjęcia, które wprawią nas w dobry nastrój.

Na naszym blogu piszemy także o tym, jak ma się koronawirus do nieruchomości. Więcej szczegółów w naszym poprzednim artykule!

Czy ten post był pomocny?

5 / 5. 2

Bądź pierwszym który oceni!

Ostatnio na naszym blogu

Najemca nie płaci za mieszkanie. 4 wskazówki, co zrobić?

Ceny wynajmu mieszkań są coraz większe, co oznacza lepszy zysk dla właścicieli nieruchomości. Wynajem to dodatkowy dochód, który jednak czasami stoi pod znakiem zapytania. Wynajem to zarówno zysk, jak też ryzyko, że najemca nie będzie płacił czynszu. Jak możesz tego uniknąć i co zrobić, gdy najemca nie płaci za mieszkanie? Najemca nie płaci czynszu. Poznaj […]

Czytaj więcej →

Mieszkanie idealne dla pary, czyli jakie? 

Nawet niewielka, dwuosobowa rodzina potrzebuje komfortowej przestrzeni do życia. Każdy musi mieć swój kąt i poczucie, że jest u siebie. Dowiedz się, jakie mieszkanie będzie idealnie dla pary oraz na co zwrócić uwagę, wybierając spośród ofert nieruchomości.

Czytaj więcej →

Mieszkanie własne kontra wynajmowane. Na które się zdecydować?

Dylematów związanych z kupnem lub wynajmem nieruchomości jest mnóstwo. Zakup własnego mieszkania jest dla wielu osób życiowym celem i formą lokowania kapitału, jednak przed podjęciem tak poważnej decyzji, należy dokładnie zastanowić się, czy będzie to dla nas najlepsze rozwiązanie. Co bardziej się opłaca – kupno czy wynajem mieszkania? Co jest lepsze – wynajem czy kupno […]

Czytaj więcej →