Dom czy mieszkanie – w co lepiej zainwestować?

Dom czy mieszkanie – w co lepiej zainwestować?

Wraz z rozwojem rynku deweloperskiego przestały być zauważalne różnice w cenie mieszkań i domów, co daje jeszcze większe możliwości inwestycyjne. Dlatego zastanawiając się nad właściwym rodzajem nieruchomości, weź pod uwagę osobiste preferencje oraz docelowe przeznaczenie tego obiektu. Wtedy łatwiej podejmiesz decyzję, co wybrać — dom czy mieszkanie. Sprawdź zatem, która inwestycja przyniesie długoterminowe zyski. Co … Continued

Wraz z rozwojem rynku deweloperskiego przestały być zauważalne różnice w cenie mieszkań i domów, co daje jeszcze większe możliwości inwestycyjne. Dlatego zastanawiając się nad właściwym rodzajem nieruchomości, weź pod uwagę osobiste preferencje oraz docelowe przeznaczenie tego obiektu. Wtedy łatwiej podejmiesz decyzję, co wybrać — dom czy mieszkanie. Sprawdź zatem, która inwestycja przyniesie długoterminowe zyski.

Co lepiej kupić: mieszkanie czy dom?

Już od kilku lat Polska jest wyróżniana za bardzo korzystny rynek nieruchomości. Przede wszystkim jest to związane z dużymi możliwościami, konkurencyjnymi cenami i ciekawymi ofertami. Dlatego, jeżeli zastanawiasz się, co lepiej kupić — mieszkanie czy dom, to kieruj się swoim budżetem oraz własnym celem.
Weź też pod uwagę trendy dotyczące tego rynku. Mniejszą popularnością cieszą się ostatnio mieszkania w bloku z wielkiej płyty bądź nieefektywne grzewczo nieruchomości.Co lepiej kupić mieszkanie czy dom?

Zalety poszczególnych rozwiązań

Myślisz nad tym, co lepsze mieszkanie czy dom? W takim razie poznaj zalety obu tych rozwiązań. W końcu każdy z tych obiektów ma spory potencjał inwestycyjny, co zapewnia szansę na długotrwałe zyski. Przekonaj się zatem, co bardziej się opłaca — dom czy mieszkanie.

Dom

Masz do wyboru naprawdę wiele opcji, jeżeli chodzi o inwestowanie w dom. W końcu możesz go wybudować od nowa, kupić gotowy lub skorzystać z budynku w stanie deweloperskim. Zwróć również uwagę na to, że dom w dobrej lokalizacji zapewni Ci długoterminowe zyski, a poza tym wykorzystasz go na wiele sposobów. Dlatego zastanawiając się nad tym, co lepsze dom czy mieszkanie, to pamiętaj, że pierwsza opcja umożliwia Ci przekształcenie budynku w punkt gastronomiczny, usługowy czy handlowy. Dodatkowo posiadając ziemię, możesz zbudować tam np. płatny parking.

Budowa domu czy mieszkanie?

Mieszkanie

Mieszkanie w dużym mieście lub w innej atrakcyjnej lokalizacji np. pod względem turystycznym, to idealna opcja dla Ciebie, jeżeli planujesz wynajmować tę nieruchomość. Wtedy możesz postawić na wynajem na pokoje lub całego lokalu, długo- lub krótkoterminowy, co gwarantuje Ci spory zysk. Poza tym mieszkanie podobnie jak dom możesz przekształcić w punkt usługowy lub handlowy. W takim przypadku wybierz nieruchomość usytuowaną na parterze. Po prostu wybierając — co lepsze mieszkanie czy dom, koniecznie weź pod uwagę te zalety, a podejmiesz słuszną decyzję.

Co polecają eksperci – dom czy mieszkanie?

Inwestując w nieruchomości, warto oprzeć się na opiniach ekspertów, którzy twierdzą, że największy potencjał tkwi na wschodzie kraju — gdzie nadal jest wiele niezagospodarowanej przestrzeni, a ceny nieruchomości są tam całkiem niskie. Poza tym na pytanie, co lepiej kupić dom czy mieszkanie odpowiadają, że najbardziej przyszłościowe są nowoczesne budynki typu apartamentowce. Polecają również zakup nieruchomości w małych miejscowościach, sąsiadujących z większymi miastami. Spory potencjał inwestycyjny gwarantują też obiekty w miastach akademickich, a także mieszkania w kamienicach.

Budowa domu czy mieszkanie gotowe?

Jeżeli nie wiesz, która opcja jest lepsza — budowa domu czy mieszkanie gotowe, to weź pod uwagę przede wszystkim swoje finanse oraz czas, kiedy chcesz, by inwestycja się zwróciła i zaczęła przynosić zyski. W przypadku dopiero budowanego domu musisz liczyć się z większymi kosztami, a także z wydłużonym czasem potrzebnym na ukończenie wszystkich prac. Jednak w takiej sytuacji możesz też w pełni decydować o tym, jak ma wyglądać budynek.